Win Score Association Schedule

Team Schedules:
MATCHUP 1 (OCT 28 - NOV 2)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti 2.5-2.1
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty 1-3.1
Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele at  Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath 1.6-4.2
Byes: Canadian Bacon
 
MATCHUP 2 (NOV 3 - 9)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan 1.9-2.2
The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty 3.3-0.8
Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam at  Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele 3.6-3.8
Byes: Blackfoot Jazz
 
MATCHUP 3 (NOV 10 - 16)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty 1-3.1
The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti at  Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline 1.8-2.2
Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath at  Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam 1.4-2.7
Byes: Metropolis Men of Steele
 
MATCHUP 4 (NOV 17 - 23)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele at  Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan Box
Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath at  The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti Box
Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam at  Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline Box
Byes: Team Endsley
 
MATCHUP 5 (NOV 24 - 30)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti at  Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele Box
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath Box
Team Endsley (2-1) Drew Nasty at  Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam Box
Byes: Austin Face Melters
 
MATCHUP 6 (DEC 1 - 7)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele at  Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline Box
Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty Box
Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam at  Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan Box
Byes: The Machine Bannermen
 
MATCHUP 7 (DEC 8 - 14)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Team Endsley (2-1) Drew Nasty at  Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele Box
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath Box
The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti at  Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam Box
Byes: Metro-North Distractions
 
MATCHUP 8 (DEC 15 - 21)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti at  Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan Box
Team Endsley (2-1) Drew Nasty at  Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline Box
Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath at  Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele Box
Byes: Canadian Bacon
 
MATCHUP 9 (DEC 22 - 28)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline Box
Team Endsley (2-1) Drew Nasty at  The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti Box
Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele at  Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam Box
Byes: Blackfoot Jazz
 
MATCHUP 10 (DEC 29 - JAN 4)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Team Endsley (2-1) Drew Nasty at  Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan Box
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti Box
Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam at  Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath Box
Byes: Metropolis Men of Steele
 
MATCHUP 11 (JAN 5 - 11)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele Box
The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti at  Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath Box
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam Box
Byes: Team Endsley
 
MATCHUP 12 (JAN 12 - 18)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele at  The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti Box
Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath at  Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline Box
Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty Box
Byes: Austin Face Melters
 
MATCHUP 13 (JAN 19 - 25)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele Box
Team Endsley (2-1) Drew Nasty at  Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath Box
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam Box
Byes: The Machine Bannermen
 
MATCHUP 14 (JAN 26 - FEB 1)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty Box
Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath at  Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan Box
Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam at  The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti Box
Byes: Metro-North Distractions
 
MATCHUP 15 (FEB 2 - 8)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti Box
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty Box
Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele at  Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath Box
Byes: Canadian Bacon
 
MATCHUP 16 (FEB 9 - 22)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan Box
The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty Box
Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam at  Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele Box
Byes: Blackfoot Jazz
 
MATCHUP 17 (FEB 23 - MAR 1)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty Box
The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti at  Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline Box
Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath at  Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam Box
Byes: Metropolis Men of Steele
 
MATCHUP 18 (MAR 2 - 8)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele Box
The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti at  Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath Box
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam Box
Byes: Team Endsley
 
MATCHUP 19 (MAR 9 - 15)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele at  The Machine Bannermen (1-2) Arturo Galletti Box
Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath at  Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline Box
Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam at  Team Endsley (2-1) Drew Nasty Box
Byes: Austin Face Melters
 
MATCHUP 20 (MAR 16 - 22)
AWAY TEAMOWNER(S) HOME TEAMOWNER(S)RESULT
Metro-North Distractions (1-2) Ari Caroline at  Metropolis Men of Steele (1-1) Greg Steele Box
Team Endsley (2-1) Drew Nasty at  Blackfoot Jazz (1-1) Christopher McGrath Box
Austin Face Melters (2-1) Shawn Furyan at  Canadian Bacon (1-1) Devin Dignam Box
Byes: The Machine Bannermen
 
ROUND 1 (MAR 23 - 29) - PLAYOFFS
Matchups To Be Determined
 
ROUND 2 (MAR 30 - APR 5) - PLAYOFFS
Matchups To Be Determined
 


Regular Season Setup
Week 1 (Start of Season)
1
20 (Playoffs start Week 21)
None
None
Season View
Playoff Bracket Setup
4 (2 rounds)
1 week per round
Head to Head Record
None
Playoff Bracket View